لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

با انواع روش های دیوارچینی آشنا شوید....

 آجرچینی ساختمان به انواع روش های چیدمان آجرها کنار هم گفته میشود که  انواع مختلفی دارد، در دنیای معماران اصطلاحاتی برای این کار وجود دارد مثلا به طول آجر راسته و به عرض آن کله می گویند.
 اکنون در این مقاله می خواهیم انواع آجر چینی را برای شما شرح دهیم.(جهت خرید آجر یزد کلیک کنید..).


انواع روش های آجرچینی در ساختمان1- آجرچینی راسته نما: 

در آجرچینی راسته نما آجرها بصورت راسته روی یکدیگر قرار میگیرند و ضخامت این دیوار ها 11.5 سانتی متر است . در آجرچینی راسته نما آجرها نباید بصورت عمودی روی یکدیگر قرار بگیرند تا با این کار دیوار پیوند محکمی داشته باشد. در این مدل آجرچینی در ابتدا و انتهای کار از دو نیمه آجر استفاده می کنند.

2- آجرچینی کله نما: 

در آجرچینی کله نما پس از اتمام کار تنها قسمت سر آجرها نمایان است بصورتی که هر آجر فقط به اندازه نصف سرنما با آجرهای فوقانی اتصال دارد.این نوع آجر چینی دارای اتصال خوب و مناسبی است و از نظر اجرا هم ساده و یکنواخت چیده میشود به همین دلیل این نوع آجرچینی بیشتر در دیوارهای داخلی استفاده می شود زیرا دیوارهای داخلی علاوه بر آجر دارای پوشش دیگری هم هست که روی آجر را پوشش می دهد. ضخامت آجرچینی کله نما 22 سانتی متر است.

3- آجرچینی کله و راسته: 

در اجرچینی کله و راسته از آجر تمامی و سه قدی استفاده می شود و این کار به نحوی انجام می شود  که ردیف های آجر بصورت کله و راسته پشت سرهم اجرا می شود و برای اینکه پیوندهای عمودی روی یکدیگر قرار نگیرند در ردیف بعد از آنها از سه قدی استفاده می کنند. از آنجایی که این نوع آجرچینی بسیار ساده، راحت و دارای ساخت پیوندی است از آن بیشتر در نماسازی استفاده می کنند.
4- آجرچینی یک ردیف کله و یک ردیف راسته:


آجرچینی کله راسته بصورت یک ردیف کله و یک ردیف راسته چیده می شود بصورتی که بندهای عمودی مقابل یکدیگر قرار نگیرند برای این کار باید نبش کار را با یک ردیف کله و یک ردیف سه قدی بچینند. در این نوع آجر چینی باید دقت شود که بندهای عمودی روی یکدیگر قرار نگیرند تا اتصال آجرها بصورت صحیح انجام شود.

در این مقاله قصد داشتیم شما را با انواع روش های آجرچینی ساختمان آشنا کنیم امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله برده باشید.. 
آجر سامان یزد

سفال سامان یزد


                                    

پیشنهاد میکنیم از مقاله زیر دیدن فرمایید:

ویژگی آجر سفالی مرغوب