لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

آشنایی با آجر سفید و کاربرد آن

اکثر مردم تصور می کنند منظور از دیوارها یا نماهای ساخته شده با آجر، خانه های بسیار قدیمی است که درچندین سال گذشته ساخته شده اند. در صورتی که این طرز فکر اشتباه است زیرا امروزه؛ مهندسین و ساختمان سازان با استفاده از انواع آجرها و رنگ بندی های متفاوت آن می توانند طرح های بسیار جذاب و شیکی خلق کنند و زیبایی ساختمان را چندین برابر کنند.

آجرها دارای انواع مختلفی هستند که آجر سفید یکی از آنها است. از ویژگی های آجر سفید می توان به استحکام بالا و قیمت مناسب آنها اشاره کرد و از این نوع آجر در ساختن دیوارهای داخلی و خارجی استفاده می کنند. اکنون می خواهیم در مقاله زیر درمورد این نوع آجر توضیحات بیشتری ارائه دهیم؛ پس با ما همراه باشید:جنس آجر سفید از چیست؟


همانطور که در مقالات قبلی گفته شد آجرها یکی از اساسی ترین و پرکاربرد ترین نوع مصالح ساختمانی هستند بنابراین باید دارای مقاومت و استحکام کافی باشند. در ساختمان سازی از آجرهای سفید در دیوار چینی و ... استفاده می کنند همچنین این نوع آجر در نماهای داخلی و خارجی برای زیبایی بخشیدن به ساختمان کاربرد دارد.
در کارخانه، آجر سفید را از خشت تولید می کنند و سپس آنها را درون قالب ریخته و در کوره حرارت می دهند تا خشک شوند. پس از خشک شدن آجر را می سابند و با آهک می پوشانند. اکنون برای سفید شدن رنگ آجر از خاک نسوز استفاده می کنند. به همین دلیل است که آجرهای سفید مستحکم و کاملا نسوز هستند و می توانند فشار بسیار زیادی را تحمل کنند.مزایای آجر سفید:


1- از آنجایی که استفاده از آجر سفید در نما به تنهایی می تواند باعث زیبا سازی شود بنابراین دیگر نیازی به ابزارات اضافه تر برای زیباسازی و مخلوط کردن با آن ندارد که این امر باعث کاهش هزینه ها می شود.

2- از آنجایی که آجرسفید را در کارخانه تحت فشار تولید می کنند و درون کوره آن را کاملا سفت می کنند بنابراین این آجر دارای استحکام و قدرت تحمل فشار بسیار بالایی است.

3- آجرهای سفید نسوز هستند به همین دلیل در مقابل حرارت و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارند و اصلا در چنین شرایطی جای نگرانی نیست.

درمقاله فوق درمورد آجرسفید ومزایای آن توضیحاتی دادیم و امیدواریم مورد استفاده و توجه شما عزیزان قرار بگیرد؛ خوشحال می شویم از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.


آجر یزد

 

همه چیز درباره آجر | طرز تهیه آجر و انواع آجر


 

همه چیز درباره بلوک سفال| طرز تهیه سفال و انواع آن


 تعداد نظرات : 0